Положення про рейтинг у редакції 2021

Цели, задачи, смысл существования Федерации дельтапланерного спорта Украины

Модератор: Raven

Відповісти
Аватар користувача
Юля
МСМК ;-)))
Повідомлень: 2852
З нами з: Сер лютого 25, 2004 12:14 pm
Звідки: Киев

Положення про рейтинг у редакції 2021

Повідомлення Юля » Чет вересня 30, 2021 10:48 am

Спортивна секція пропонує проект положення про рейтинг. Єдина принципова зміна у тексті - доданий пункт 2.7 про уникнення дублювання результатів. Цей пункт потрібен для пояснення, що такі онлайн-контести, як xcontest або WXC не будуть прийматися для розрахунку рейтингу, оскільки там є треки з інших змагань.

П Р О Е К Т

1. ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ

1.1 Рейтинг спортсменів-дельтапланеристів розраховується з метою систематизації результатів спортивних змагань та ранжування пілотів згідно їх спортивних досягень. Рейтинг може використовуватися для формування національної збірної України та для інших цілей у межах статутних завдань ВФДСУ. Рейтинг розраховується на основі результатів змагань спортивного сезону, що завершився, та двох попередніх та діє протягом наступного спортивного сезону.

1.2 Назва рейтингу відповідає року, за результатами якого він розраховується.

1.3 Рейтинг повинен бути розрахований та оприлюднений на офіційному сайті ВФДСУ до дати формування збірної на основі цього рейтингу, але не пізніше 3х місяців з дати закінчення спортивного сезону, за результатами якого він розраховувався. Також на офіційному сайті повинен бути опублікований архів вихідних даних, що були використані для розрахунку даного рейтингу.

1.4 Спортивний сезон починається 1 жовтня попереднього року та закінчується 30 вересня поточного року. Президія ВФДСУ має право змінити дати початку та закінчення конкретного спортивного сезону до його початку. Змагання відносяться до того спортивного сезону, до якого потрапляє дата початку змагань.

1.5 Розрахунок рейтингу виконується відповідно до розділу 3 даного Положення. У випадку, якщо формат змагань або окремих вправ змагань не дозволяє врахувати їх результати з використанням процедури, описаної у ньому, СС ВФДСУ пропонує алгоритм врахування результатів цих змагань (вправ). Запропонований алгоритм затверджується Президією ВФДСУ і публікується до початку змагань, щодо яких запроваджується запропонований алгоритм.

2. РЕЗУЛЬТАТИ, ЩО ВРАХОВУЮТЬСЯ У РЕЙТИНГУ

2.1 Спортивна секція (СС) ВФДСУ приймає результати змагань, що входять до календаря змагань ВФДСУ, не пізніше дати закінчення поточного спортивного сезону. У випадку, якщо змагання закінчуються пізніше цього терміну, результати подаються у триденний термін після закінчення змагань. Дані, що не були надані до вказаних термінів, до обробки не приймаються.

2.2 Для розрахунку рейтингу результати змагань подаються до СС:
- для змагань, що організовуються на території України - організаторами змагань;
- для закордонних змагань – пілотами-членами ВФДСУ, які брали у них участь і бажають мати їх результати у рейтингу.

2.3 Для розрахунку рейтингу, до СС ВФДСУ необхідно надати такі дані: таблиці з результатами кожного залікового дня змагань, із зазначенням пройденого кожним пілотом кілометражу; таблицю з підсумковими результатами змагань. Рекомендується подавати результати у форматі FS.

2.4 Для кожного класу чи дисципліни, якщо вони – у різних заліках, результати подаються окремо.

2.5 Розрахунок рейтингу проводиться окремо за класами, у яких проводились окремі заліки на змаганнях. Рейтинги спортсменів-жінок формуються виокремленням із загального рейтингу за гендерним критерієм.

2.6 СС приймає та враховує в рейтингу результати тих змагань, на час початку яких пілот відповідає таким вимогам:
- є дійсним членом ВФДСУ;
- має дійсне свідоцтво пілота із зазначеною кваліфікацією, видане ВФДСУ;
- сплатив членські внески за поточний рік.

2.7 При розрахунку рейтингу використовується принцип уникнення дублювання результатів. Змагання (у т.ч. онлайн-контести), які враховують треки з інших змагань, при розрахунку рейтингу до уваги не беруться.

3. РОЗРАХУНОК РЕЙТИНГУ

3.1 Рейтинг спортсмена R визначається як сума успішностей S виступів у не більш, ніж 6 змаганнях, по 2 за кожен льотний сезон: той, який щойно завершився, та два, що йому передували.

R = S1 + S2 + S3 + S4 + S5 + S6;

Якщо спортсмен протягом будь-якого із зазначених сезонів брав участь менше, ніж у двох змаганнях, то цей факт ніяк не компенсується – в будь-якому випадку зараховується не більше двох змагань за сезон.

3.2 Успішність виступу пілота у змаганнях S визначається за виразом:

S = Iqp * Cc,
де Iqp – якість пілота; Cc – цінність змагань.

3.3 Якість пілота у змаганнях Iqp залежить від кількості очок у підсумковій таблиці результатів змагань та від місця, яке посів пілот:

Iqp = Q * P,
де Q – нормовані на одиницю очки пілота;
P- оцінка виступу пілота на основі місця, яке він посів.

Q = Qp / Qwin;
P = (N - Pp + 1) / N,
де Qp – кількість підсумкових очок пілота у змаганнях;
Qwin - кількість підсумкових очок переможця змагань;
N – загальна кількість учасників змагань;
Pp – місце, яке посів пілот.

3.4 Розрахунок цінності змагань Cc базується на середній дистанції всіх учасників, пройденій протягом змагань. Цінність змагань розраховується за виразом:

Cc = [(L1 + L2 + ... + Ln) / n] * Kr * Kl,
де n – кількість всіх залікових результатів за змагання;
Ln – дистанція, пройдена кожним учасником змагань у кожний заліковий день (випадки відсутності на старті, а також ті, що не стартували, не враховуються);
Kr – коефіцієнт достовірності змагань;
Kl – коефіцієнт рівня змагань.

Kr = 1 - 0.5 ^ m,
де m - кількість залікових днів;

Kl визначається з таблиці:
1.8 - Відкритий Чемпіонат України
1.8 - Змагання 1-ї категорії FAI, а також передчемпіонати світу та Європи
1.5 - Змагання 2-ї категорії FAI, крім передчемпіонатів світу та Європи
1.3 - Змагання місцевого рівня
0.9 - Онлайн та заочні змагання
0.9 - Змагання, рівень яких ще не визначений

4. ТЕРМІН ДІЇ, ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН, ЗАТВЕРДЖЕННЯ, ПРОТЕСТИ

4.1 Положення про рейтинг на черговий спортивний сезон розробляється СС, затверджується на засіданні Президії ВФДСУ та вступає в силу з початком чергового спортивного сезону.
4.2 Діюче положення автоматично продовжується на наступний термін з початком нового спортивного сезону, якщо не затверджене нове положення.
4.3 Будь-який дійсний член ВФДСУ має право подавати пропозиції щодо змін до положення про рейтинг на розгляд до СС ВФДСУ. СС зобов’язана розглянути кожну пропозицію та прийняти відповідне рішення. Остаточне рішення про внесення змін до положення приймається на засіданні Президії.
4.4 Зміни вносяться лише до положення про рейтинг на наступний спортивний сезон. Зміни до діючого положення не вносяться, крім форс-мажорних ситуацій (наприклад, виявлення критичної помилки у формулах розрахунку), за умови, що не менше 25% пілотів, що входять до актуальної таблиці рейтингу, проголосує за необхідність змін.
4.5 Протягом 10 днів з дати публікації рейтингу на офіційному сайті ВФДСУ будь-який член ВФДСУ, присутній у таблиці рейтингу, має право подати протест у випадку, якщо він не згоден з результатами або знайшов помилку. СС розглядає протест та може прийняти рішення про перерахунок, яке затверджується Президією. Рішення СС оприлюднюється не пізніше, ніж через 10 днів після надходження.
Востаннє редагувалось П'ят жовтня 01, 2021 12:49 pm користувачем Юля, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
-tyt--
МСМК ;-)))
Повідомлень: 2101
З нами з: П'ят липня 16, 2004 5:30 pm
Звідки: Ukraine. Kiev
Контактна інформація:

Re: Положення про рейтинг у редакції 2021

Повідомлення -tyt-- » Чет вересня 30, 2021 10:52 pm

Президія голосує "За".
Протокол оформимо

По тексту пропозиція від Іллі:
Я голосую За. Але в тексті:
"2.7 При розрахунку рейтингу використовується принцип уникнення дублювання результатів. Змагання, у т.ч. онлайн-контести, які враховують треки з інших змагань, при розрахунку рейтингу до уваги не беруться."
Фразу — "у т.ч. онлайн-контести" взяв би у дужки, а не виділив комами. Бо не з першого разу вкурив про що йдеться. ( :mi_ga_et:
Wladimir Marchuk
Warbirds -tyt--(Technician Yearning for Troubleshooting)
55 IAP VVS

Аватар користувача
Юля
МСМК ;-)))
Повідомлень: 2852
З нами з: Сер лютого 25, 2004 12:14 pm
Звідки: Киев

Re: Положення про рейтинг у редакції 2021

Повідомлення Юля » П'ят жовтня 01, 2021 12:46 pm

ок, виправлю, дяк

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей