Бурлаченко Юлія

Поможем друг другу!

Модератор: Raven

Відповісти
Raven
МСМК ;-)))

Бурлаченко Юлія

Повідомлення Raven » Сер грудня 09, 2020 8:15 pm

АКТ РОЗСЛІДУВАННЯ ЛЬОТНОЇ ПОДІЇ

Місце події: ​Дельтадром "Кругле Городище", с. Ходосівка. Східне посадочне поле
Дата події:​ 7 грудня 2020 р.
Наслідки льотної події:​ Оскольчатий перелом лівої плечової кістки.
Відомості про пилота:​ Бурлаченко Юлія
Дата народження:​ 30.06.1978.
Кваліфікація (спортивний розряд)​: 1 спортивний розряд. Загальнийналіт:​ 500+ годин
В тому числі на даному літальному апараті:​ 300+ годин.
Перерва в польотах:​ відсутній.
Відомості про Л.А:​ Дельтаплан Aeros Combat 12,4GT,
підвісна система Wills Wings Covert,
Парашутна система Metamorphosi.
Погодні умови:​ Південно-східний вітер 90-110 градусів, 5-7 м/с, помірна термічність.
Передпольотна підготовка:​ польоти виконувалися в приватному порядку.
Кількість пілотів на дельтадромі на момент ЛП - 6 чоловік.
Обставини події:​ Польот виконувався на східному схилі дельтадрому “Кругле Городище” протягом приблизно 40 хв. Відносно новим елементом льотної екіпіровки була підвісна система WW Covert (система перебалансування - слайдер з педалькою). До цього в ній було виконано 3 польоти, при чому пілотеса відзначала великі зусилля для переходу у вертикаль, навіть при верхньому положенні слайдера було велике зусилля на руках для утримання себе у вертикальному положенні. При заході на посадку на висоті приблизно 5-7 метрів пілотеса намагалась перехопитися вертикально, але підвіска не перебалансувалась у вертикальне положення. Через вітер 3-4 м/с швидкість відносно землі була невисока, тому прийомів самостраховки пілот не виконувала, намагаючись одночасно виконати вирівнювання і перехватитись за стійки. Далі апарат зачепився трапецією за високий бур’ян на посадці і впав на ніс.
Медичний висновок про травму: Оскольчатий перелом лівої плечової кістки. Постраждалій було зафіксовано руку, надано знеболююче та перевезено у лікарню швидкої допомоги власним автотранспортом.
Стан літального апарату та обладнання після події: Без видимих пошкоджень.
Висновки про причину льотної події:
1.Недостатня перевірка підвісної системи у комбінації з іншим льотним спорядженням: в даному випадку - з зимовим одягом більшої товщини.
2.Незадовільний стан посадкового майданчика - більша частина майданчика заросла бур’яном висотою 1-2 м.
3.Невиконання прийомів самостраховки.
Рекомендації попопередженню Л.П:
1.Рекомендувати пілотам при переході на новий тип підвісної системи виконувати наземний тренаж з використанням всієї польотної екіпіровки - взуття, шолома,одягу, перчаток. Звертати увагу на відмінності у характері перебалансування в вертикальний і горизонтальний стан, розташування і доступність кільця рятівної системи, гальмівного парашута, мотузок застібання і розстібання підвіски.
Звертати увагу на зміни розмірів при переході на зимове спорядження - одяг, взуття, перчатки.
2.Провести розчищення східного посадкового майданчика дельтадрому “КруглеГородище” силами його користувачів.
3.Нагадати пілотам про необхідність тренування прийомів самостраховки, а також порядок дій при неможливості здійснити посадку тримаючись за стійки - при заклинюванні бігунка блискавки, слайдера і т.п.

Голова комісії: Марчук В.І.
Члени комісії: Матвєєв О.А., Половий М.Б.
Налет на ДП и МДП - почти 1400 ч.

Юля
МСМК ;-)))

Re: Бурлаченко Юлія

Повідомлення Юля » Чет грудня 10, 2020 2:33 pm

Спитала у лікаря, що він може сказати про причину перелому за його характером. Сказав, що був низькоенергетичний удар у напрямку прибл. перпендикулярно до кістки. Лікар - Голіков. Так що дійсно, виходить, що швидкість була невелика, але очевидно, що я стукнулась об якийсь виступ на землі. Якби це був рівний газончик то мабуть проканало б )). Висновок - самострахуватись треба навіть, якщо здається, що швидкість маленька і буде просто м'який плюх.
Щодо підвіски - за відчуттями, слайдер не їздив взагалі. Під час перших польотів у ній на малінці такого не було: я перекатувалась, хоч і не настільки вертикально, як звикла на вайпері і міфі. І зусилля для переходу у вертикаль більші.

-tyt--
МСМК ;-)))
Контактна інформація:

Повідомлення -tyt-- » Чет грудня 10, 2020 6:15 pm

Юля писав:
Чет грудня 10, 2020 2:33 pm
Висновок - самострахуватись треба навіть, якщо здається, що швидкість маленька і буде просто м'який плюх.
Блін! Ну Йо-пе-ре-се-те!
Я саме це розповідаю учльотам, коли їх вчу самостраховці. Роблю наголос, приводжу приклади з парашутної практики.
І про те що самострахуватись тупо дешевше, ніж руки ламати, теж кажу.

ЗІ Так в момент попадання в траву ти за спідбар, чи за стійки трималась?
Wladimir Marchuk
Warbirds -tyt--(Technician Yearning for Troubleshooting)
55 IAP VVS

Юля
МСМК ;-)))

Повідомлення Юля » Чет грудня 10, 2020 7:40 pm

Після першої спроби перекачнутися тримаючись за спідбар (мене тупо кинуло назад вниз) я спробувала відштовхнутись від спідбару і вхопитись за стійки, щоб підтягнутись і якось пхнути за стійки. Встигла взятися за праву, одночасно вже підпихуючи трапецію, і апарат впав. Де була ліва рука хз, точно не на стійці. І, швидше за все, вже не на спідбарі.
А, і ще. Чому я не стала сідати на брюхо. По-переше, я цього не люблю, по-друге, я висіла (за відчуттями) трохи вниз головою і перебалансуватися вище не могла (кілька разів пробувала в динаміку - ніфіга). В такому положенні сідати в бур'яни не хотілося аж ніяк.

Виктор Мороз
МСМК ;-)))
Контактна інформація:

Повідомлення Виктор Мороз » П'ят грудня 11, 2020 1:47 pm

-tyt-- писав:
Чет грудня 10, 2020 6:15 pm
Юля писав:
Чет грудня 10, 2020 2:33 pm
Висновок - самострахуватись треба навіть, якщо здається, що швидкість маленька і буде просто м'який плюх.
Блін! Ну Йо-пе-ре-се-те!
Я саме це розповідаю учльотам, коли їх вчу самостраховці. Роблю наголос, приводжу приклади з парашутної практики.
І про те що самострахуватись тупо дешевше, ніж руки ламати, теж кажу.
Колись на західному схили один з учльотів КМЗ (Діма, здається) плавно та м'яко впав на бурьян (підвісив апарат на посадці і той пішов "циркуля" робити). На вигляд було враження, що той бурьян навіть не дав пілоту дістатись землі. Виглядало плавно, повільно, безпечно, а тому - весело.
Результат - зламана рука. :sh_ok:
Я його потім питав "а чому?". Відповідь: "здаєвалось, що швидкість маленька і буде просто м'який плюх".

Матвеич
МСМК ;-)))

Повідомлення Матвеич » П'ят грудня 11, 2020 2:50 pm

Жека ще припустив, що могла заклинити блискавка зверху, яку тягає фал, але при огляді підвіски нічого такого не побачив - блискавка їздить вільно.

YP
МСМК ;-)))

Повідомлення YP » Суб грудня 12, 2020 12:45 am

Бажаю швидкого і успішного лікування та відновлення. Пальчики працюють?
Поліспаст в якому стані був?
Чи не було такого, що висока трава чиркнула по спідбару і апарат загальмувався?
PS. Моя аналогічна травма сталася внаслідок того, що забув скинути поліспаст і апарат при видачі ручки на посадці втратив швидкість на значній висоті (по пам'яті біля 2м), після чого падав вертикально з задраним кутом атаки. На УТ це було б парашутування, але не на Стелсі.
Теж самостраховку не застосовував, теж навіть не думалось, що можна отримати перелом. Був у вертикальному положенні.
Травми нерва при переломі плечової кістки по статистиці бувають в 30% випадків.
Лікуються довго, але лікуються.

Юля
МСМК ;-)))

Повідомлення Юля » Сер грудня 16, 2020 3:30 pm

У 30% не потрапила. Працюю за ноутом, вже можна їздити за кермом :) Але поки тримають у лікарні - ще колють антибіотик і спостерігають. Працюю з фізіотерапевтом (чи як там його)
Поліспаст був відпущений, намагалась підтягнутися за стійки у вертикаль і за цим заняттям, можливо, дійсно пропустила момент, коли спідбар таки зачепився за траву. Вже почала підпихувати, тому швидкість була не особливо велика (сідала проти вітру). Швидше за все удар був об якийсь виступ на землі.

-tyt--
МСМК ;-)))
Контактна інформація:

Повідомлення -tyt-- » Сер грудня 16, 2020 4:37 pm

Юля писав:
Сер грудня 16, 2020 3:30 pm
Швидше за все удар був об якийсь виступ на землі.
Могло крутонути і рукою-боком об стійку сзаду.
Ти при ударі як, рівно вперед проскочила, чи розвернуло тебе? В який бік?
Wladimir Marchuk
Warbirds -tyt--(Technician Yearning for Troubleshooting)
55 IAP VVS

Юля
МСМК ;-)))

Повідомлення Юля » Сер грудня 16, 2020 9:26 pm

Та наче не могла я ударитись об стійку, бо я за неї навіть не змогла взятись, стійка була позаду, я ж не могла перебалансуватись у вертикаль. Взялась лише за праву, почала підтягуватись, і відштовхуватись лівою від спідбару і десь у цей момент було падіння... Чи могла? хз

Виктор Мороз
МСМК ;-)))
Контактна інформація:

Повідомлення Виктор Мороз » Чет грудня 17, 2020 11:14 am

Юля писав:
Сер грудня 16, 2020 9:26 pm
Та наче не могла я ударитись об стійку, бо я за неї навіть не змогла взятись, стійка була позаду, я ж не могла перебалансуватись у вертикаль. Взялась лише за праву, почала підтягуватись, і відштовхуватись лівою від спідбару і десь у цей момент було падіння... Чи могла? хз
От, якщо б камера... була б... на кильовій трубі. :du_ma_et:

Юля
МСМК ;-)))

Повідомлення Юля » Чет грудня 17, 2020 1:15 pm

Камера була. З цікавого - мої спроби перебалансуватися у вертикаль ще у динаміку, для тренування. Виріжемо, запостимо. Але останній ролик - там де посадка - битий (

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість