Кременецкие горы

Места полетов, кто и где летает, полезные координаты.

Модератор: Raven

Відповісти
Аватар користувача
Raven
МСМК ;-)))
Повідомлень: 5983
З нами з: Суб лютого 14, 2004 9:45 pm
Звідки: Kiev

Кременецкие горы

Повідомлення Raven » Сер січня 23, 2013 1:34 pm

http://paragliding.in.ua/index.php?topi ... icseen#new

Оригінал статті: http://kremgory.at.ua/news/istorichni_a ... 2-06-14-44" target="_blank

Кременеччина завжди славилася своєю цікавою історією. В різні епохи, входивши в склад різноманітних держав, вона переймала багато нових традицій, різноманітних занять, шкіл і навичок. Але я ніколи не міг би подумати, що ще 80 років тому на Кременеччині проводилася підготовка молодих пілотів-планеристів для офіційної військової авіації тодішньої Польщі, та й ще на самому високому рівні.
Працівники Національного природного парку «Кременецькі гори», прийнявши в користування перші землі, розпочали дослідження їх природних цінностей, історичного минулого, пам'яток культури. І з’ясували один з цікавих фактів про діяльність Волинської Планерної Школа LOPP Sokola Gora (Соколина гора), що на горі «Сокілля» біля с. Куликів, на півдорозі між Кременцем і Почаєвом.
Виникла вона з натхнення професорів Крем'янецького ліцею. Ще 20 серпня 1933 року Кременецьке Планерне товариство організувало перший курс навчання планеризму. На той час на балансі школи був тільки один шкільний планер типу "Ворона".
Наступного року розвитком школи зайнялася Ліга Військових повітряних сил Волинського Округу (LOPP) в Луцьку при тісній співпраці з Повітовим Округом Ліги в Крем'янці. Було організовано два курси навчання, також приступили до будівництва ангара на 10 планерів, господарських будівель та житла постійного інструктора. Школа отримала спочатку два нові планери "Ворона", а пізніше ще два планери "Чайка" і "Комар".
Околиці планеродрому - численні, не заліснені на той час, схили гір Лиса, Гостра і Сокілля, що характеризувалися наявністю термічних коридорів (димарів), створювали прекрасні можливості до виконання ширяючих польотів. При умілому пілотуванні можливим було піднімання літального апарату до захмарних висот.
В 1935 році комендантом школи стає Ян Збігнєв Мікульський. (Після ІІ-ї світової війни в ранзі Майора авіації разом з дружиною Марією Юнга-Мікульською, відомою львівською планеристкою, Ян Мікульський займався підготовкою планеристів Пакистанської школи військової авіації.) Його прихід був ознаменований подальшим розвитком школи.
В цей час було проведено модернізацію планерів для польотів взимку, завдяки чому підготовка спеціалістів могла відбуватися цілий рік. Тоді школа вже мала 22 шкільних, тренувальних і спортивних планери. Під Крем'янцем було організовано перші в Польщі зимові планерно-модельні табори.
До кінця 1936 року було побудовано ще 2 ангари, адміністративний будинок з центральним опаленням, де були приміщення для семінарських занять, актова зала, впорядковано під’їзні шляхи.
Навіть пожежа, що виникла 7 березня 1937 року і знищила частину обладнання школи, не змогла зупинити навчання, тільки трошки пригальмувала його. Про це свідчить кількість виданих дипломів. В 1936 році проведено навчання і видано кваліфікаційні дипломи 252 пілотам – один з них Вищої категорії (Д), в 1937 році навчання пройшло 199 пілотів і з них 4 отримали дипломи Вищої категорії.
Волинська планерна школа біля Крем'янця в 2-ій половині тридцятих років займала одне з провідних місць серед інших шкіл планеризму довоєнної Польщі і відіграла величезну роль в розвитку Польської авіації. Адже загальновідомим є той факт, що найбільш успішними та ініціативними пілотами, що найкраще уміють відчувати машину і повітряні потоки, є колишні планеристи. Багато випускників школи стали офіцерами Польських військово-повітряних сил. Однією з найвідоміших випускниць була дочка Маршала Пілсудського – Ядвіга Пілсудська. Закінчивши планерну школу на Соколиній горі вона була бойовим пілотом-асом RAF (Королівські авіаційні сили Великої Британії) під час ІІ-ої світової війни.
На превеликий жаль початок другої світової війни став причиною того, що Волинська планерна школа на Соколиній горі 3-4 рівня акредитації припинила своє існування. Сталося це восени 1939 року.
Як бачите, вивчаючи історію, можна натрапити на цікаві факти, про які варто знати кожному кременчанину і якими варто гордитися.
Хоча Волинської планерної школи вже давно не існує, але ж повітряні потоки нікуди не ділися. І зараз зі схилів Кременецьких гір можуть злітати планеристи на сучасних планерах.
Національний природний парк «Кременецькі гори» пропонує аматорам і професіоналам сучасного планеризму відродити планерний спорт на Кременеччині. Шкода втрачати наші традиції та потенціал наших гір. Адміністрація парку виносить на вчену раду питання про розрубування пологого південного схилу гори Вовча, що поряд із Сокіллям для організації стартових і посадочних майданчиків, організацію кемпінгу на самій вершині, розчищення оглядових майданчиків, відновлення під’їзних шляхів.
Хто зацікавився цією темою – звертайтеся на електронну адресу: npp_krgori@mail.ru" target="_blank
Заступник директора – головний природознавець НПП «Кременецькі гори» Курницький Віталій Іванович
Налет на ДП и МДП - почти 1400 ч.

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей