Цикл лекцій "Дельтапланерний спорт та маршрутні польоти"

Модератор: Raven

Юля
МСМК ;-)))

Цикл лекцій "Дельтапланерний спорт та маршрутні польоти"

Повідомлення Юля » Чет березня 24, 2016 9:17 pm

Запрошую ВСІХ на цикл лекцій про дельтапланерний спорт. Лекції орієнтовані в першу чергу на новачків, але буде корисна інфа і для досвідчених пілотів.
Ви дізнаєтесь про стан речей з нашим спортом у світі та в Україні, про місця польотів та куди варто їхати в першу чергу. Трохи - про історію, про правила та необхідні документи, трохи - про федерацію та як їй можна допомогти. Також буде кілька практичних лекцій про маршрутні польоти на рівнині та у горах, які прочитають найкращі пілоти України. Ці останні лекції орієнтовані на більш досвідчених пілотів, але я думаю, і новачкам варто послухати.

Програма лекцій - тут. (У програмі можливі зміни, тому слідкуйте за темою).
Перша лекція - вже найближчого вівторка, 29.04.2016. Початок о 19:00.
Адреса: вул. Нижньоключова 3 (автошкола ТСОУ КПІ), поблизу спорткомплеску КПІ. Найближча зупинка транспорту - "вул. Лєбєдєва-Кумача". Скоро додам детальну мапу, як туди дістатися.

Рекомендую всім, хто має Facebook аккаунт, вподобати сторінку федерації. На кожну лекцію я буду створювати подію і попрошу відмічатися всіх, хто планує прийти, щоб мати уяву про кількість народу. Можна відписуватися і тут.

З організаторів - чай, зі слухачів - печиво :-):

Також хочу запросити кожного, хто хоче розповісти про свій улюблений політ, прочитати лекцію, презентувати прилад/програму/підвіску і т. ін. подавати заявки на додаткові лекції. Пишіть тут або мені особистим повідомленням.
Побажання щодо тем також приймаютсья.

Організатори: дельтаклуб Альтаїр, ВФДС України, ТСОУ НТУУ КПІ.

Юля
МСМК ;-)))

Re: Цикл лекцій "Дельтапланерний спорт та маршрутні польоти"

Повідомлення Юля » Суб березня 26, 2016 1:58 pm

Сторінка першої лекції: https://www.facebook.com/events/5215101 ... highlights
Прохання відмітитись, хто планує прийти.
Для тих, хто не має аккаунта на ФБ, дублюю.
Як нас знайти: Від зупинки "вул. Лєбєдєва-Кумача" пройти 100м у бік спорткомплеску КПІ. Пройти у двір, як показує стрілка "Автошкола" (це власне, і є автошкола КПІ"). Піднятися на 2-й поверх, аудиторія 18.
Адреса: вул. Нижньоключова 3.
Зображення

План лекції:
1) Трохи історії
2) Спорт vs фріфлай: для чого їхати на змагання?
3) Види змагань (ФАІ ІІ, І, онлайн змагання, інші), вправи у змаганнях.
4) Коли можна починати брати участь у змаганнях?
5) З чого почати свою спортивну кар’єру?
6) Перші змагання за кордоном: куди їхати, що потрібно знати та скільки це коштує.
Лектори: Людмила Гунько, Юлія Бурлаченко

Юля
МСМК ;-)))

Повідомлення Юля » Вів березня 29, 2016 7:52 am

Нагадую, що сьогодні о 19:00 відбудеться перша лекція циклу на тему "Дельтапланерний спорт: загальний огляд".
Ми зробимо невеличкий екскурс до історії, поговоримо про те, що дає участь у змаганнях для розвитку пілота, коли і з чого починати спортивну кар'єру, що відбувається на змаганнях та про багато іншого. Будемо переглядати відео, пити чай та спілкуватися. Приходьте! :-):

Юля
МСМК ;-)))

Повідомлення Юля » Чет березня 31, 2016 8:09 am

Фотозвіт з першої лекції.
Рада була вас всіх бачити, приходьте наступного вівторка :-):

Юля
МСМК ;-)))

Повідомлення Юля » Пон квітня 04, 2016 8:37 pm

Завтра, у вівторок 5.04 відбудеться 2-га лекція циклу. Поговоримо про те, як працює наш спорт за кордоном та у нас і чому така велика різниця. Розкажемо про федерації авіаційного спорту - міжнародну та українську і що повинен знати кожен пілот, який виконує польоти відровідно у світі та в Україні. Буде частина про вимоги до дельтапланів та обладнання. Лекція буде завантажена інформацією, тому будемо робити паузи на чай для відпочинку, під час яких можна переглянути щось цікаве дельтапланерне. Але цього разу відео приносьте самі - приходьте за 10 хв перед лекцією, оберемо, що дивитися :)

Виктор Мороз
МСМК ;-)))
Контактна інформація:

Повідомлення Виктор Мороз » Вів квітня 05, 2016 5:44 am

До речі, у мене є певна кількість відеороліків, перегляд яких може зайняти повноцінну лекцію.
Роліки цікаві тим, що там є багато місць, де ми (також) літали. Тому, можна зробити перегляд в старт-стоп режимі з коментарями.

Юля
МСМК ;-)))

Повідомлення Юля » Вів квітня 05, 2016 5:49 am

Виктор Мороз писав:До речі, у мене є певна кількість відеороліків, перегляд яких може зайняти повноцінну лекцію.
Роліки цікаві тим, що там є багато місць, де ми (також) літали. Тому, можна зробити перегляд в старт-стоп режимі з коментарями.
Принось - згодяться для лекції про польоти у Європі. Сьогодні теж можна парочку запустити під час перев. :co_ol:

Юля
МСМК ;-)))

Повідомлення Юля » Пон квітня 11, 2016 9:43 am

Лекція "Польоти в Україні".
Третя лекція циклу "Дельтапланерний спорт та маршрутні польоти" присвячена польотам в Україні. Ви дізнаєтесь, де літають і літали раніше на дельтапланах, а також про місця, де потенційно можна літати, але ще не пробували. Також поговоримо про змагання, що проводяться в Україні з невеличким лікбезом по організації змагань.
Приходьте, адреса не змінилася: вул. Нижньоключова,3, 2-й поверх, ауд. 17.

Юля
МСМК ;-)))

Повідомлення Юля » Вів квітня 12, 2016 8:56 am

Гірські польоти в Україні: хребет Боржава. Сьогодні на лекції поговоримо про Боржаву та інші льотні місця у Карпатах. Фото - Олег Григор'єв (джерело - http://paraclub.com.ua" target="_blank).
Зображення

Юля
МСМК ;-)))

Повідомлення Юля » Пон квітня 18, 2016 9:45 am

Вже завтра - четверта лекція циклу. Тема - "Особливості польотів на рівнині, частина 1 — базові принципи".
Про лекцію:
Как уговорить себя и близких, что летать маршруты это прекрасно, чем занять себя зимой и что стоит взять с собой в неизведанное расскажет Артем Червоненко.
В программе анекдоты и истории из небогатого личного опыта. По окончанию, как обычно фуршет. Приносите печенье, чай, подруг и свои уши.

Юля
МСМК ;-)))

Повідомлення Юля » Пон квітня 18, 2016 8:18 pm

Ще один привід не пропускати лекцію завтра: після лекції можна буде продовжити свооє членство у фонді взаємодопомоги (чи вступити до нього). :-):

Юля
МСМК ;-)))

Повідомлення Юля » Пон квітня 18, 2016 8:39 pm

Фото з другої лекції

ArChe
МСМК ;-)))

Повідомлення ArChe » Сер квітня 20, 2016 10:48 am

Юля писав:Вже завтра - четверта лекція циклу. Тема - "Особливості польотів на рівнині, частина 1 — базові принципи".
Про лекцію:
Как уговорить себя и близких, что летать маршруты это прекрасно, чем занять себя зимой и что стоит взять с собой в неизведанное расскажет Артем Червоненко.
В программе анекдоты и истории из небогатого личного опыта. По окончанию, как обычно фуршет. Приносите печенье, чай, подруг и свои уши.

по крайней мере пару шуток было неплохих :)
А так сумбуру какого то наговорил , не судите строго.
Готов все перечитать, отшлифовать, потом поедем по стране, заработаем на жисть и полеты :)

P.S. "Тактика ", сиречь что конкретно делать в процессе полета, будет рассказана в следующий раз следующим лектором.
"Стратегию" или общие основы также неплохо бы пересказать и углубить вширь и вкось.

P.S.2 заседание по погоде, аэрологическим диаграммам и всем что с этим связано также согласовано с другим рассказчиком, выделяйте день.

...много думал, не спал...

Артем Ч.

Юля
МСМК ;-)))

Повідомлення Юля » Сер квітня 20, 2016 11:27 am

ArChe писав: по крайней мере пару шуток было неплохих :).
Мені найбільше сподобалося "И тогда я начал пить" :-)
Лекція була класна, ти розказав про деякі речі, про які мені б навіть не спало на думку розповідати. Тому я рада, що її читав саме ти :)
Але з точки зору чайників, мені здається, що деякі акценти можна було б змістити. Більше розказати про саме перший ульот (як відійти від схилу, коли "можна" зноситись з потоком, а коли краще повернутися і ще піднабрати), про пошук потоків (ознаки), про оцінку місця посадки (ознаки, за якими визначати напрям вітру, нахил поля і т.д.), більш детально про обробку потоку. лекція була зрозумілою і цікавою для більш досвідчених пілотів, а початківцям, як мені здалося, в деякі моменти було складнувато. Можливо, я навіть трохи тебе доповню у якийсь день (думаю, впишуся у 30-40 хв). зроблю міні-лекцію на тему "Про що змовчав А.Ч.", якщо ти не проти :-):

П.С. пришли свою табличку з розрахунками плз. Цікаво погратися :)

Юля
МСМК ;-)))

Повідомлення Юля » Пон квітня 25, 2016 2:22 pm

Завтра - чергова лекція, яку прочитає Сергій Сергєєв. Не пропустіть! https://www.facebook.com/events/202277730164378/

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей